MENU

Palmian lounasravintolat tarjoavat aamiaisia, lounaita ja kahvilapalveluja ympäri Helsinkiä. Suomalaiset raaka-aineet, luomu- ja Reilun kaupan tuotteet sekä WWF:n kalasuositukset ovat luonnollinen osa toimintaamme.

Syö hyvin.

Palmia-ravintolat

Hyvä olo alkaa aamiaisesta, jatkuu monipuolisella lounaalla ja päättyy ehkä iltapäiväkahviin työkaverin kanssa. Myymme tuotteita myös mukaan työpöydän ääreen tai kotiin. Tarjolla on kotiruokaa, kahvilatuotteita, juhlaherkkuja. Varsinkin perjantaisin kannattaa tarkistaa valikoimamme.

Lataa Palmia Lounas -sovellus!

Palmia Lounas -sovelluksesta näet kaikkien ravintoloidemme lounaslistat sekä lounaiden ravintoarvot ja ainesosat. Lataa Palmia Lounas: AppStore, Google Play ja Windows Store.

Kaupungintalon ravintola

Tervetuloa aamulla puurolle, kahville tai pienelle purtavalle, päivällä lounaalle ja iltapäivällä on tarjolla rentoja after work -tunnelmia. Viikonloppuisin runsas ja herkullinen brunssi. Sali toimii upeana juhlatilana. Tule tutustumaan!

Lue lisää >

27 hakutulosta

Elmstreet Osoite: Elimäenkatu 5 ,00510Helsinki
Puhelin: 040 562 1354
Email: ravintola.elmstreet@palmia.fi
Fuudi Osoite: Teollisuuskatu 33 ,00510Helsinki
Puhelin: 040 843 2501
Email: ravintola.fuudi@palmia.fi
H2O Osoite: Hernepellontie 24 ,00710Helsinki
Puhelin: 0403585850
Email: ravintola.H2O@palmia.fi
Holkki Osoite: Holkkitie 5 ,00880Helsinki
Puhelin: 040 173 4732
Email: ravintola.holkki@palmia.fi
Horisontti Osoite: Ilmalankuja 2 L ,00240Helsinki
Puhelin: 050 521 1317
Email: ravintola.horisontti@palmia.fi
Hööki Osoite: Agricolankatu 15 ,00530Helsinki
Puhelin: ravintolan keittiö 09 31030036 050 341 3495
Email: ravintola.hooki@palmia.fi
Juhlatila Villa Jyränkö Osoite: Hammarskjöldintie 1 B ,00250Helsinki
Puhelin: 050 534 9205
Email: koko.catering@palmia.fi
Järvenpään päihdesairaala Osoite: Kuusitie 36 ,04480Haarajoki
Puhelin: 040 486 0347
Email: a-klinikka.jarvenpaa@palmia.fi
Kampin rafla Osoite: Salomonkatu 21 ,00100Helsinki
Puhelin: 040 334 1230
Email: ravintola.kamppi@palmia.fi
Kaupungintalon ravintola Osoite: Sofiankatu 1 - 3 (sisäpiha) ,00170Helsinki
Puhelin: 040 182 8682
Email: ravintola.kaupungintalo@palmia.fi
Kavi Osoite: Toinen linja 4 A ,00530Helsinki
Puhelin: 040 336 0756
Email: ravintola.kavi@palmia.fi
Konservatorio Osoite: Ruoholahdentori 6 ,00180Helsinki
Puhelin: 040 738 1913
Email: ravintola.konservatorio@palmia.fi
Kraftis Osoite: Parrukatu 3 ,00500Helsinki
Puhelin: 040 334 0914
Email: ravintola.kraftis@palmia.fi
Kuntakallio Osoite: Toinen linja 14 ,00530Helsinki
Puhelin: 040 334 2044
Email: ravintola.kuntatalo@palmia.fi
Malmitalo Osoite: Ala-Malmintori 1 ,00700Helsinki
Puhelin: 040 334 0797
Email: ravintola.malmitalo@palmia.fi
Meritulli Osoite: Meritullinkatu 8 ,00170Helsinki
Puhelin: 040 651 5451
Email: ravintola.meritulli@palmia.fi
Munkan helmi Osoite: Laajalahdentie 30 ,00330Helsinki
Puhelin: 040 673 4740
Email: ravintola.munkkiniemi@palmia.fi
Nokkis Osoite: Metrovarikonkuja 6 ,00900Helsinki
Puhelin: 040 142 9431
Email: ravintola.nokkis@palmia.fi
Onnikka Osoite: Nauvontie 3 ,00280Helsinki
Puhelin: 050 341 3586
Email: ravintola.onnikka@palmia.fi
Paja 115 Osoite: Hämeentie 115 ,00560Helsinki
Puhelin: 050 388 1757
Email: ravintola.paja115@palmia.fi
Puro Osoite: Malminrinne 6 E ,00100Helsinki
Puhelin: 050 435 6674
Email: puro@ravintolapuro.fi
Ravintola 27 Osoite: Sörnäisten rantatie 27 ,00500Helsinki
Puhelin: 040 176 2563
Email: ravintola27@palmia.fi
Runo Osoite: Rautatieläisenkatu 8 ,00520Helsinki
Puhelin: 040 334 0848
Email: ravintola.runo@palmia.fi
Spora Osoite: Hämeentie 84 - 86 ,00550Helsinki
Puhelin: 040 143 0779
Email: ravintola.spora@palmia.fi
Svengi Osoite: Läkkisepäntie 23 ,00620Helsinki
Puhelin: 040 336 0386
Email: ravintola.svengi@palmia.fi
Töölö 49 Osoite: Töölönkatu 49 ,00250Helsinki
Puhelin: 040 756 2425
Email: ravintola.toolo49@palmia.fi
Vaskipohja Osoite: Meritullinkatu 10 ,00100Helsinki
Puhelin: 040 336 0854
Email: ravintola.vaskipohja@palmia.fi

Lataa ilmainen Palmia Kouluruoka -sovellus.

Saat puhelimeesi kaikkien Palmian koulujen ja päiväkotien ruokalistat, yhteystiedot ja uutiset. Ladattavissa kaikista sovelluskaupoista.

×