MENU

Palmian lounasravintolat tarjoavat aamiaisia, lounaita ja kahvilapalveluja ympäri Helsinkiä. Suomalaiset raaka-aineet, luomu- ja Reilun kaupan tuotteet sekä WWF:n kalasuositukset ovat luonnollinen osa toimintaamme.

Syö hyvin.

Palmia-ravintolat

Hyvä olo alkaa aamiaisesta, jatkuu monipuolisella lounaalla ja päättyy ehkä iltapäiväkahviin työkaverin kanssa. Myymme tuotteita myös mukaan työpöydän ääreen tai kotiin. Tarjolla on kotiruokaa, kahvilatuotteita, juhlaherkkuja. Varsinkin perjantaisin kannattaa tarkistaa valikoimamme.

Joulutorit ravintoloissamme 22. & 23.12.2016

Ravintoloiden myyntipöydät notkuvat jouluisista herkuista. Voit siis helpottaa omaa työtaakkaasi ja ostaa joululaatikot, salaatit ja leivonnaiset meiltä. Voit tilata tuotteita myös ennakkoon omasta palmia-ravintolastasi.

Kokocatering

Kokous- ja juhlapalvelumme kautta voit varata tiloja sekä yritys- että yksityiskäyttöön. Valikoimassamme on tehokkaita kokoustiloja sekä tyylikkäitä ja viehättäviä juhlatiloja, joista kuvassa on Villa Jyränkö.

Lue lisää >

25 hakutulosta

Duetto Osoite: Läkkisepäntie 23 , 00620 Helsinki
Puhelin: p. 040 336 0386
Email: ravintola.duetto@palmia.fi
Elmstreet Osoite: Elimäenkatu 5 , 00510 Helsinki
Puhelin: p. 040 562 1354
Email: ravintola.elmstreet@palmia.fi
H2O Osoite: Hernepellontie 24 , 00710 Helsinki
Puhelin: p. 040 358 5850
Email: ravintola.H2O@palmia.fi
Holkki Osoite: Holkkitie 5 , 00880 Helsinki
Puhelin: p. 040 173 4732
Email: ravintola.holkki@palmia.fi
Horisontti Osoite: Ilmalankuja 2 L , 00240 Helsinki
Puhelin: p. 050 521 1317
Email: ravintola.horisontti@palmia.fi
Hööki Osoite: Agricolankatu 15 , 00530 Helsinki
Puhelin: p. 050 341 3495, keittiö (09) 310 30036
Email: ravintola.hooki@palmia.fi
Kampin rafla Osoite: Salomonkatu 21 B, Kampin Palvelukeskus , 00100 Helsinki
Puhelin: p. 040 334 1230
Email: ravintola.kamppi@palmia.fi
Kaupungintalo Osoite: Sofiankatu 3, sisäpiha , 00170 Helsinki
Puhelin: p. 050 567 5463
Email: kansliankeittio@hel.fi
Kavi Osoite: Toinen linja 4 A , 00530 Helsinki
Puhelin: p. 040 336 0756
Email: ravintola.kavi@palmia.fi
Konservatorio Osoite: Ruoholahdentori 6 , 00180 Helsinki
Puhelin: p. 040 738 1913
Email: ravintola.konservatorio@palmia.fi
Kraftis Osoite: Parrukatu 3 , 00500 Helsinki
Puhelin: p. 040 334 0914
Email: ravintola.kraftis@palmia.fi
Kuntakallio Osoite: Toinen linja 14 , 00530 Helsinki
Puhelin: p. 040 334 2044
Email: ravintola.kuntatalo@palmia.fi
Malmitalo Osoite: Ala-Malmin tori 1 , 00700 Helsinki
Puhelin: p. 040 334 0797
Email: ravintola.malmitalo@palmia.fi
Munkan helmi Osoite: Laajalahdentie 30 , 00330 Helsinki
Puhelin: p. 040 673 4740
Email: ravintola.munkkiniemi@palmia.fi
Nokkis Osoite: Metrovarikonkuja 6 , 00900 Helsinki
Puhelin: p. 040 142 9431
Email: ravintola.nokkis@palmia.fi
Onnikka Osoite: Nauvontie 3 , 00280 Helsinki
Puhelin: p. 050 341 3586
Email: ravintola.onnikka@palmia.fi
Paja 115 Osoite: Hämeentie 115 , 00560 Helsinki
Puhelin: p. 050 388 1757
Email: ravintola.paja115@palmia.fi
Puro Osoite: Malminrinne 6 E , 00100 Helsinki
Puhelin: p. 050 435 6674
Email: puro@ravintolapuro.fi
Ravintola 27 Osoite: Sörnäisten rantatie 27 , 00500 Helsinki
Puhelin: p. 040 176 2563
Email: ravintola27@palmia.fi
Runo Osoite: Rautatieläisenkatu 8 , 00520 Helsinki
Puhelin: p. 040 334 0848
Email: ravintola.runo@palmia.fi
Spora Osoite: Hämeentie 84-86 , 00550 Helsinki
Puhelin: p. 040 143 0779
Email: ravintola.spora@palmia.fi
Töölö 49 Osoite: Töölönkatu 49 , 00250 Helsinki
Puhelin: p. 040 756 2425
Email: ravintola.toolo49@palmia.fi
Vaskipohja Osoite: Meritullinkatu 10 , 00170 Helsinki
Puhelin: p. 040 336 0854
Email: vaskipohja@minedu.fi
BistroPoint Osoite: Opistokuja 1 , 06100 Porvoo
Puhelin: 040 7562125
Email: ravintola.bistropoint@palmia.fi
Villa Jyränkö Osoite: Hammarskjöldintie 1 B , 00250 Helsinki
Puhelin: 050 534 9205
Email: kokocatering@palmia.fi

Lataa Palmia Lounas -sovellus tästä

Sovellus tuo puhelimeesi kaikkien Palmian lounasravintoloiden ruokalistat.
Löydä sinua lähimpänä olevat Palmia-ravintolat ja tallenna suosikkisi.

×